Koukal se ziky bát nemusí, sperma má zmražené. Do Ria nakonec jede

- LOH 2016 autor: art

Badmintonistovi Petru Koukalovi se muselo v úterý pořádně ulevit. Na olympiádu do Ria nakonec jede, jeho dodatečnou kvalifikaci potvrdila Mezinárodní badmintonová federace. Budou to jeho třetí olympijské hry. V Londýně dokonce nesl při slavnostním zahájení vlajku české výpravy. Z cesty do Brazílie přitom na rozdíl od jiných sportovců nemusí mít strach ani on, ani jeho manželka, biatlonistka Gabriela Koukalová (dříve Soukalová). 

Pro Koukala bude Rio už třetí olympiádou

Pro Koukala bude Rio už třetí olympiádou,zdroj: Dan Materna / MAFRA / Profimedia

Přestože lékaři varovali, že právě muži by měli mít větší strach ze zákeřného viru zika, který trápí Brazílii, spíš než ženy, Koukal je ve značné výhodě.

Má totiž "štěstí v neštěstí". Před lety se potrápil s rakovinou varlat a kvůli nemoci si nechal zmrazit sperma. Právě ve spermiích přitom by mohl podle amerických vědců přežívat virus. Koukal i jeho manželka ale můžou být v klidu. 

Do Ria se Koukal kvalifikoval na květnovém mistrovství Evropy. Po udělení všech tří divokých karet mezinárodní federací však klesl až mimo postupové příčky, nakonec se však mezi 41 singlistů vešel.

"Světová badmintonová federace dnes potvrdila jeho dodatečnou kvalifikaci, a to díky hráčům, kteří hrají dvě disciplíny, a uvolnili tak účastnická místa," napsal český svaz.

Koukalova účast v Riu byla takřka jistá, proto podmínečně figuroval už před týdnem ve schválené nominaci Českého olympijského výboru. S nynějším potvrzením startu se tak nezměnil počet členů výpravy, která v současnosti čítá 106 sportovců.

V badmintonovém turnaji bude vedle Koukala startovat i Kristína Gavnholt, která se kvalifikovala už dříve v první fázi.

Tagy: Olympiáda v Rio de Janeiro česká výprava do Ria

Zdroje: ČTK,Vlastní