Olympijská romance: Vezmeš si mě? Ragbistka řekla přítelkyni ano přímo na hřišti

- LOH 2016 autor: knp

A pak že je ženské ragby drsný sport, v němž není prostor na dívčí něhu… Jistě, co chvíli v něm z aktérek teče krev a s chrániči zubů leckteré vyhlížejí zlověstně, ale mimo hřiště jsou pořád těmi křehkými romantickými stvořeními. Když dostala brazilská ragbistka Isadora Cerullová po včerejším finále turnaje při slavnostním vyhlášení přímo na hřišti od své přítelkyně návrh k sňatku, byla naměkko. A samozřejmě řekla ano.

Isadora Cerullová (vlevo) se svou nastávající

Isadora Cerullová (vlevo) se svou nastávající , zdroj: repro youtube

Brazilky sice skončily na hrách až na 9. místě, ale 25letá olympionička zůstala na finálový den sportu, jenž se do programu her vrátil po dlouhých 92 letech, až do konce. A udělala dobře – po ceremoniálu se totiž dočkala obrovského překvapení. Její 28letá přítelkyně Marjorie Enyaová, jenž na hrách pracuje jako správkyně ragbyového stadionu Deodoro si vzala mikrofon a zeptala se své milé přede všemi: „Vezmeš si mě?“

Diváci už odcházeli domů, ale na hřišti se teprve odehrávalo noční prodloužení. Obě zaláskované slečny obklopily ostatní brazilské ragbistky, dobrovolníci ze stadionu a fanoušci, tleskali jim a pár pak z hloučku dokonce dostal velké nafukovací srdce. Všechno měla Marjorie připravené – až na prstýnky. Po dlouhém polibku a objetí místo toho obě zpečetily svůj svazek symbolicky žlutou stuhou.

„Jakmile jsem se dozvěděla o tom, že se Isadora dostala do nominace, přemýšlela jsem o tom, že musím udělat něco mimořádného,“ řekla Enyaová. „Lidé od ragby jsou skvělí, věděla jsem, že to přijmou. Chtěla jsem všem ukázat, že láska vítězí,“ vyznala se.

Povedlo se jí to dokonale…

Britky už dokonce jako manželský pár soutěží v jednom týmu

Navíc se obě staly prvním párem téhož pohlaví, který se veřejně na olympijské půdě zasnoubil. „Je to moje životní láska,“ rozplývala se Enyaová, které olympiáda ve vztahu výrazně pomohla.

Její partnerka má totiž vedle brazilského i americké občanství a většinu roku tráví v Severní Karolíně, v Americe vyrostla. Nyní však obě bydlí spolu v Sao Paulu, Cerullová se vrátila do vlasti, aby zvýšila své šance na to dostat se do týmu pro olympiádu. „Možná hrami jeden příběh skončí, ale nám začíná nový život,“ těšila se Enyaová.

Britský pár pozemních hokejistek je ještě dál než ony. Kate Richardsonová-Walshová a Helen Richardsonová-Walshová jsou první sezdanou dvojicí stejného pohlaví, která se společně účastní olympiády coby sportovkyně. Reprezentantky už sice pomohly své zemi k historicky prvním pozemkářským medailím na hrách v Londýně 2012, k oltáři však šly společně až o rok později.

Brazílie je známá svým velmi tolerantním přístupem ke vztahům lidí stejného pohlaví, sňatek homosexuálních párů uzákonila v květnu 2013, registrované partnerství dokonce o 9 let dřív. Podle časopisu Outsports magazine se her v Riu účastní celkem 44 sportovců, kteří veřejně oznámili svou sexuální náklonnost k lidem stejného pohlaví, což je skoro 2násobek v porovnání s hrami v Londýně.

Tagy: zásnuby ragby Olympiáda v Rio de Janeiro

Zdroje: Vlastní