I autonehoda je pravděpodobnější, než nákaza virem zika, vzkazuje ostatním veslařská hvězda

- LOH 2016 autor: art

Novozélandský veslař Mahé Drysdale nechápe sportovce, kteří se vzdávají svých kvalifikací kvůli obavám z viru zika. Nakazit se jím je podle něj pro sportovce během olympiády desetkrát méně pravděpodobné, než být zavražděn. 

Veslařská superstar Mahé Drysdale

Veslařská superstar Mahé Drysdale,zdroj: Profimedia.cz

"Proč byste se vzdávali olympijského snu kvůli tak nízké pravděpodobnosti!" napsal Drysdale na sociálních sítích. "Když už, tak jako omluvu použijte obavu z vraždy. Nebo třeba zůstaňte doma a řiďte auto, pak máte dvakrát větší možnost mít problém. A tím není nákaza virem, ale smrt! Myslím, že je na čase začít mluvit o něčem jiném," pokračoval Drysdale.

Sedmatřicetiletý veslař se chystá na čtvrté olympijské hry a bude na skifu obhajovat zlato z Londýna. Má i bronz z Pekingu 2008 a je pětinásobným mistrem světa. Je pro něj záhadou zejména přístup předních světových golfistů, jejichž sport se do programu her vrací po 112 letech.

Do Ria kvůli obavám z viru zika nepojedou mimo řady dalších také čtyři nejlepší hráči světa v čele s jedničkou Jasonem Dayem z Austrálie. Omluvenky se objevily i mezi tenisty. Odhlásili se například i wimbledonský finalista Milos Raonic a světová pětka Simona Halepová z Rumunska a v sobotu se k nim přidali i čeští hráči Tomáš Berdych a Karolína Plíšková.

"Aby bylo kolem ziky jasno: šance chytit ziku během olympiády představuje pravděpodobnost 3,2:100 000, šance stát se obětí vraždy v Riu 35,7:100 000, šance zabít se na silnici na Novém Zélandu 7,3:100 000," napsal Drysdale.

Tagy: Olympiáda v Rio de Janeiro

Zdroje: ČTK