Handicapovanou sportovkyni okradli při přípravě na olympiádu v Riu

- LOH 2016 autor: art

Nepříjemný zážitek si z Rio de Janeiro odveze po olympiádě úspěšná australská paralympionička Liesl Teschová, která se tam stala obětí loupežného přepadení. 

Liesl Teschová na olympiádě v Londýně

Liesl Teschová na olympiádě v Londýně,zdroj: Profimedia.cz

Dva muži se zbraní se jí a její fyzioterapeutce postavili do cesty během tréninku na kole nedaleko hotelu. Oběma ženám kola sebrali, z incidentu vyvázly bez zranění.

"Bylo to strašné. Chtěli po nás peníze, ale žádné jsme neměly. Rukou mi zatlačil na rameno, spadla jsem z kola na dlažbu a ukradli nám ho," popsala sedmačtyřicetiletá Teschová australské televizi Seven Network.

Úspěšná paralympionička se v Riu zúčastní her už pošesté. Z turnajů basketbalistek na vozíčku má medaile ze Sydney, Atén i Pekingu, před čtyřmi lety v Londýně získala zlato v jachtingu. V lodi bude soutěžit i za dva měsíce v Riu.

Před měsícem byl v Riu přepaden olympijský vítěz v jachtingu Španěl Fernando Echavarri a jeho dva reprezentační kolegové. Ozbrojení muži na ně zaútočili při cestě na snídani, sportovci tehdy přišli o telefony.

Pouliční násilí a kriminalita jsou především v některých částech Ria běžné. Na bezpečný průběh srpnových olympijských her proto bude v ulicích dohlížet 85 tisíc vojáků a policistů, což je dvojnásobek oproti Londýnu 2012.

Tagy: Olympiáda v Rio de Janeiro sportovní zajímavosti a kuriozity

Zdroje: ČTK