Čeští sportovci budou v Riu závodit v červenomodrém

- LOH 2016 autor: roj

Čeští atleti obléknou na olympijských hrách v Riu decentní červenomodré dresy s bílými puntíky na boku. Oficiální olympijské oblečení je ale mnohem barevnější, kromě tématu brazilského karnevalu ho zdobí kresba běžce Emila Zátopka.

Čeští atleti předvedli dresy, ve kterých nastoupí na olympiádě v Riu. Zleva Nikola Bendová, Michaela Hrubá, Jan Kudlička, Tomáš Staněk, Tereza Vokálová a Filip Sasínek

Čeští atleti předvedli dresy, ve kterých nastoupí na olympiádě v Riu. Zleva Nikola Bendová, Michaela Hrubá, Jan Kudlička, Tomáš Staněk, Tereza Vokálová a Filip Sasínek,zdroj: Profimedia.cz

Představené dresy mohou atleti používat pouze na stadionu při svých soutěžích, v ostatních případech je obleče sponzor Českého olympijského výboru.

Do role modelů se převtělili 190 centimetrů vysoká výškařka Michaela Hrubá, ale třeba také další olympionici koulař Tomáš Staněk a tyčkař Jan Kudlička, který se minulý týden při Pražské tyčce blýskl českým rekordem 583 cm.

Společně s nimi si reprezentační dresy oblékly také mladé naděje mílař Filip Sasínek, překážkářka Tereza Vokálová a sprinterka Nikola Bendová.

Dresy jsou z moderního funkčního materiálu a v provedení tílek mají modrá ramínka. Na boku mají dresy i modré elastické kalhoty bílé tečky. Pro příznivce jsou připraveny varianty trik se sloganem Fanoušek je součást týmu místo olympijského loga.

Zatímco dresy atletů jsou decentní, oficiální olympijské oblečení má naopak evokovat brazilský karneval a je proto daleko barevnější. Na všech kouscích ho zdobí kresba běžce Emila Zátopka.

Tagy: Česko Olympiáda v Rio de Janeiro čeští sportovci oblečení olympioniků

Zdroje: ČTK