Zázrak na písku! České beachvolejbalistky vybojovaly na poslední chvíli olympiádu

- LOH 2016 autor: von

Plážové volejbalistky Markéta Sluková a Barbora Hermannová postoupily na olympijské hry, když zvítězily v rozhodujícím utkání kvalifikace v Soči nad čínským párem Süe Čchen, Sia Sin-i ve zlatém setu 15:12. Staly se tak jediným českým zástupcem v kolektivních sportech v Riu.

České plážové volejbalistky vybojovaly olympijskou účast měsíc před začátkem her

České plážové volejbalistky vybojovaly olympijskou účast měsíc před začátkem her,zdroj: Facebook

Semifinálový duel zahájila druhá česká dvojice Kristýna Kolocová s Michaelou Kvapilovou. Čínské jedničky trápily téměř hodinu, nakonec ale Süe Čchen, Sia Sin-i podlehly 1:2. Sluková s Hermannovou pak hladce přehrály pár Čchen Čchun-sia, Tchang Ning-ja a v rozhodujícím zlatém setu, který přišel na řadu za nerozhodného stavu 1:1 na zápasy, si poradily i s druhou dvojicí.

Ve druhém semifinále se o postup utkají domácí Rusko s Rakouskem. Finalistky kvalifikačního turnaje v Soči zajistí pro své země jedno místo v olympijském turnaji.

Podle předchozí dohody bude Českou republiku v Riu reprezentovat Sluková s Hermannovou. Slukovou tak čeká obhajoba pátého místa z londýnských her, kde startovala s Kolocovou. Jejich loňský rozchod ale českým beachvolejbalistkám postup na olympijský turnaj zkomplikoval, v nově vytvořené dvojici s Hermannovou neměly potřebné postavení v žebříčku FIVB a musely bojovat v kvalifikaci.

Tagy: Olympiáda v Rio de Janeiro plážový volejbal

Zdroje: ČTK