Záhadné skvrny na Phelpsových ramenou jsou vysvětleny. Způsobily je horké baňky

- LOH 2016 autor: knp

V pořadí už 19. zlatá olympijská medaile nebyla po závodě štafet jediným tématem, které na hrách v Riu vyvolal fenomenální americký plavec Michael Phelps. Velkou pozornost vzbudily i velké hnědočervené skvrny na jeho těle. Phelps i další američtí olympionici je podle svých slov mají z baňkování, staré čínské léčebné metody.

Michael Phelps se skvrnami na ramenou

Michael Phelps se skvrnami na ramenou,zdroj: Profimedia.cz

„Před závody to hrozně rád využívám,“ prozradil Phelps, nejúspěšnější olympionik v historii, jenž v nedělní kraulařské štafetě vybojoval celkově 23. olympijský kov. Jasně viditelné fleky měl na ramenou, zádech, podobně kvůli nim vzbudil pozornost třeba gymnasta Alex Naddour.

Nahřáté baňky se přisají podtlakem na kůži, pomáhají k jejímu lepšímu prokrvení, odplavují toxiny, zmírňují bolesti či urychlují rekonvalescenci. Skvrny po nich zůstávají často, jen na sportovcích dosud nebyly tak zřetelně vidět jako nyní na olympiádě v Riu.

U Phelpse vzbudily hodně reakcí i na sociálních sítích. „Byl hrát paintball? Bojoval s chobotnicí? Nebo snad usnul na svých medailích?“ padaly dotazy tápajících fanoušků.

Tagy: plavání Olympiáda v Rio de Janeiro Michael Phelps sportovní zajímavosti a kuriozity

Zdroje: ČTK