Trpký odchod. Isinbajevová ukončila kariéru, šéfům IAAF pohrozila Božím soudem

- LOH 2016 autor: Redakce Sport.Tiscali.cz

Dvojnásobná olympijská vítězka a světová rekordmanka Jelena Isinbajevová oficiálně ukončila kariéru. Oznámila to dnes na tiskové konferenci v Riu de Janeiro, kde kvůli dopingovému skandálu v Rusku nesměla startovat, třebaže se sama nikdy žádného prohřešku nedopustila.

Isinbajevová má ve sbírce celkem 13 zlatých medailí z olympijských her, mistrovství světa a evropských šampionátů

Isinbajevová má ve sbírce celkem 13 zlatých medailí z olympijských her, mistrovství světa a evropských šampionátů,zdroj: Profimedia.cz

Isinbajevová vyhrála OH v Aténách a Pekingu, před čtyřmi lety byla bronzová. Je také trojnásobnou mistryní světa. "Jsem velmi šťastná, že jsem si splnila své sny. Vyhrála jsem všechny dostupné medaile, všechny dostupné tituly, vyhrála jsem důvěru a lásku všech fanoušků na světě," řekla. Zvažuje, zda přijme nabídku stát se šéfkou ruské atletické federace.

Trojnásobná nejlepší atletka světa, která nikdy neměla pozitivní dopingový test, patřila k nejhlasitějším kritikům zákazu startu ruských atletů v Riu, který vynesla mezinárodní federace IAAF. Také dnes se o tom zmínila. "Odpustím jim a Bůh bude jejich soudce," poznamenala.

Isinbajevová plánovala loučení už po mistrovství světa na domácí půdě v Moskvě, které se uskutečnilo v roce 2013. Po narození dcery Evy v červnu 2014 se ale vrátila k tréninku a na letošním ruském šampionátu skočila 490 centimetrů. Po účasti na OH v Riu de Janeiro však toužila marně.

V roce 2009 skočila Isinbajevová v Curychu světový rekord 506 cm

Tagy: doping Rusko atletika Olympiáda v Rio de Janeiro

Zdroje: ČTK