To už je moc… Českou veslařku v Riu lovili z vody záchranáři!

AKTUALIZOVÁNO (aktualizováno: 7. 8. 2016 21:41) - LOH 2016 autor: knp

Skifařka Miroslava Topinková Knapková dnes absolvovala nedobrovolnou koupel v laguně Rodriga de Freitase. Při snaze odjet na trénink se vinou silného větru a vysokých vln její loď potopila, olympijskou vítězku museli z vody vylovit záchranáři a dopravit ji ke břehu! Při manévru jí navíc poškodili loď, v níž se vytvořily 2 praskliny.

Miroslava Topinková Knapková na olympijské regatě

Miroslava Topinková Knapková na olympijské regatě,zdroj: Profimedia.cz

Druhý den na hrách v Riu de Janeiro ovlivňuje vítr. Kvůli němu byl nejprve odložen a pak úplně zrušen program veslařů, kteří si na podmínky stěžovali už v sobotu. Síla větru je ale dnes ještě větší a podle předpovědi by poryvy ještě měly zesílit.

Topinková nevycházela z údivu. „Během chvíle jsem měla plnou loď vody a po chvíli jsem se potopila. Přijel záchranný člun a vytáhl mě z vody. Během té záchrany se zřejmě poškodila loď,“ popsala Topinková. „Párkrát jsem zažila hodně velké vlny, třeba na mistrovství světa na Zélandu nebo v Koreji, ale tohle je asi nejvíc,“ řekla. Ve vodě takto skončila poprvé. „Tohle se mi ještě nikdy nestalo. Naposledy jsem se takhle koupala, když jsem se učila jezdit na kajaku,“ prozradila.

Počasí ovlivnilo také soutěže vodních slalomářů a program kvalifikace kanoistů s Vítězslavem Gebasem a kajakářů s Jiřím Prskavcem byl o hodinu odsunut. Tenisté odložili program na vedlejších kurtech, které nemají kolem tribuny, v Olympijském parku létaly vzduchem deštníky a prach.

„Zatímco včera začalo foukat později, dneska to bylo už od rána,“ řekl generální sekretář veslařského svazu Josef Johánek. Topinková Knapková tak ve snaze trénovat nedojela ani k dráze a potopila se. „Pomáhali jí záchranáři, ale je v pořádku, jen ji trochu pálily oči kvůli slané vodě, která tady je,“ uvedl Johánek.

Trhliny v lodi podle něj problémem nebudou. „Občas se to stane, jak loď tahají ven, nejčastěji o lodní šroub. Byly tam 2 menší díry, ale už je to zalité a spravené, ještě se to do zítra nalakuje,“ ujistil sekretář. „Ty poryvy jsou ale silné, málem to odneslo střechu loděnice. Jak to tady bude s veslováním dál, to nevíme, máme schůzi zástupců federací,“ dodal.

Tagy: veslování Olympiáda v Rio de Janeiro

Zdroje: ČTK