Sprinterská hvězda jede na Euro. Nikoli kvůli fotbalu a pivu

- LOH 2016 autor: von

Jamajský sprinter Usain Bolt bude zraněný stehenní sval, který může ohrozit jeho účast na olympijských hrách, léčit ve Francii u lékaře německé fotbalové reprezentace Hanse-Wilhelma Müllera-Wohlfahrta. Informoval o tom deník Jamaica Gleaner.

Usain Bolt má k Německu blízko, několikrát se zúčastnil i tradičního Oktoberfestu v Mnichově

Usain Bolt má k Německu blízko, několikrát se zúčastnil i tradičního Oktoberfestu v Mnichově,zdroj: Profimedia.cz

Šestinásobný olympijský vítěz Bolt kvůli zdravotním problémům nedokončil v pátek stovku na národní kvalifikaci v Kingstonu a pět týdnů před útokem na třetí sprinterský "triple" řeší zdravotní problém. Odcestoval proto za Müllerem-Wohlfahrtem, jenž je momentálně s německým týmem na mistrovství Evropy.

Devětadvacetiletého Bolta, který už v minulosti s uznávaným odborníkem úspěšně spolupracoval, totiž čeká závod s časem, aby stihl přesvědčit vedení svazu, že je v pořádku a získal dodatečné místo v týmu pro hry v Riu. Další start plánuje největší hvězda současné atletiky 22. července v závodě na 200 metrů na Diamantové lize v Londýně.

Kontroverzní lékařský guru

Muže, který má Boltovi pomoci, doprovází pověst úspěšného, ale kontroverzního lékaře. Dvaasedmdesátiletého doktora s indiánskou vizáží si považují přední sportovci světa. Usain Bolt navštívil jeho mnichovskou kliniku už v šestnácti letech.

I když Müller-Wohlfart vystudoval medicínu a ortopedii, používá řadu neotřelých metod z alternativní medicíny. Základem jeho léčby je takzvaná infiltrace, kdy homeopatika a jiné látky jako například výtažek z telecí krve vstřikuje injekčně přímo do místa poranění.

Navzdory kontroverzím jeho pomoc vyhledávají přední světoví sportovci jako Ronaldo, Steven Gerrard, Paula Radcliffová, nebo Maurice Green. Mezi jeho pacienty patřili v minulosti i Tomáš Rosický nebo překážkář Petr Svoboda.

Tagy: Olympiáda v Rio de Janeiro Usain Bolt

Zdroje: ČTK,Vlastní