ŠPOTÁKOVÁ VYBOJOVALA BRONZ! Hejnová přišla o medaili až v závěru

- LOH 2016 autor: Redakce Sport.Tiscali.cz

Obhájit dvě olympijská zlata se jí sice nepodařilo, přesto neodjede česká oštěpařka Barbora Špotáková z Ria s prázdnou. V páté sérii se česká reprezentantka vyhecovala k pokusu dlouhému 64,80 metru a o pouhé 2 cm překonala do té doby bronzovou Polku Marii Andrejczykovou, která na tuto výzvu už odpovědět nedokázala. Obrovské zklamání naopak prožívá Zuzana Hejnová, které v závěru závodu na 400 metrů překážek vyfoukla bronzovou medaili Američanka Ashley Spencerová.

Barbora Špotáková se dlouho hledala, v páté sérii však dokázala udeřit

Barbora Špotáková se dlouho hledala, v páté sérii však dokázala udeřit,zdroj: Profimedia.cz

Špotákovou svým výkonem zaostala o 12 cm za stříbrnou Sunette Viljoenová z Jihoafrické republiky. Šampionkou se stala v 21 letech nejmladší účastnice finále a bronzová medailistka z letošního mistrovství Evropy Sara Kolaková z Chorvatska hodem dlouhým 66,18.

Pětatřicetiletá Špotáková se mohla stát první atletkou v olympijské historii, která získá zlato v jedné disciplíně na třech hrách po sobě. Nepodařilo se jí to stejně jako etiopské vytrvalkyni Tiruneš Dibabaové, novozélandské koulařce Valerii Adamsové a jamajské sprinterce Shelly-Ann Fraserové-Pryceové.

"Tak jsme třetí, no a cóó! Dobrá práce," řekla Špotáková a z bronzu měla očividnou radost. "Ještě dlouho budu křepčit. Stal se zase zázrak. Nevypadalo to se mnou vůbec dobře. Povrch byl rychlej, zvláštní, praly se tam s tím úplně všechny, ale já jsem sebrala síly, nevím odkaď. Prostě jsem řvala, dokonce jsem řvala, to obvykle u hodu nedělám, bylo to maximum, co jsem mohla vydolovat," prohlásila.

Došly mi síly, smutnila Hejnová

Hejnovou od obhajoby bronzu dělily dvě desetiny sekundy. O medaili přišla až za poslední překážkou, kde nestačila na finiš Američanky Ashley Spencerové. Závod dokončila ve svém letošním maximu 53,92.

"Prostě jsem to prohrála až na konci, posledních dvacet metrů jsem už nemohla. Myslím, že jsem podala maximum, na co jsem v danou chvíli měla, nic jsem tam nenechala. Těžko říct, jestli jsem to trochu přepálila a pak mi chybělo v konci," řekla Hejnová, která většinu sezony kvůli zdravotním problémům nezávodila.

Závod vyhrála další běžkyně z USA Dalilah Muhammadová, jež časem 53,13 sekundy porazila o 42 setin dánskou mistryni Evropy Saru Slottovou Petersenovou z USA.

Tagy: bronzová medaile Olympiáda v Rio de Janeiro Barbora Špotáková česká výprava do Ria

Zdroje: ČTK