Nejmladší olympioničce je 13! A už ví, co je strach o holý život

- LOH 2016 autor: art

Je to ještě dítě, přesto už zakusila pocit vzrušení z cesty na olympiádu v Rio de Janeiro. Poznala už ale také smrtelné nebezpečí. Kdo je nejmladší účastnice letošních olympijských her?

Gaurika Singhová je sice mlaďoučká, ale už stála tváří v tvář smrtelnému nebezpečí

Gaurika Singhová je sice mlaďoučká, ale už stála tváří v tvář smrtelnému nebezpečí,zdroj: Facebook

Až se mladá plavkyně z Nepálu Gaurika Singhová v neděli postaví na start rozplavby na 100 metrů znak, bude jí teprve 13 let a 255 dnů. Za největší vítězství ale považuje, že loni na jaře zázračně přežila ničivé zemětřesení ve své rodné zemi.

I když žije a trénuje v Londýně, s matkou a sestrou tehdy zrovna pobývaly v Káthmándú, když 25. dubna přišlo zemětřesení a vyžádalo si na 9000 obětí. Do nepálské metropole přijela na plavecké závody.

"Bylo to hrůzostrašné. Byly jsme v pátém patře budovy, nedalo se utéct. Naštěstí to byla novostavba, takže na rozdíl od ostatních kolem se nezhroutila," vzpomínala národní rekordmanka. Na charitu svým krajanům pak věnovala vše, co díky plavání vyhrála.

Na potvrzení startu v Riu musela dlouho čekat vzhledem k nízkému věku. "Hrozně moc jsem na olympiádu chtěla, ale bála jsem se, že mi to nepovolí. Když před měsícem přišla jistota, byl to pro mě velký šok," řekla mladičká plavkyně, kterou v Brazílii doprovází otec stejně jako na dalších závodech po světě.

Tagy: Olympiáda v Rio de Janeiro sportovní zajímavosti a kuriozity

Zdroje: ČTK