Hvězda z NHL na letní olympiádě? Jako golfový caddie tahá bag o 20 let mladšímu

- LOH 2016 autor: knp

Odehrál přes 1300 zápasů ve slavné NHL, v nichž nasbíral téměř 1100 bodů, před 10 lety dobyl s Carolinou Stanley Cup. Během 22 let ve slavné lize si vydělal zhruba 40 milionů dolarů. Přesto se někdejší výborný útočník Ray Whitney nezdráhal vzít ve 44 letech „vedlejšák“ na právě probíhající olympiádě a v Riu de Janeiro nosí hole kanadskému golfistovi Grahamu De Laetovi! Ačkoliv je o 20 let starší a k tomu je mnohem větší hvězdou než on…

Ray Whitney (vpravo) a Graham DeLaet při olympijském golfovém turnaji v Riu

Ray Whitney (vpravo) a Graham DeLaet při olympijském golfovém turnaji v Riu,zdroj: Profimedia.cz

Oba jsou sousedé. A když Whitney dostal od golfisty nabídku, aby v Riu zastoupil jeho běžného pomocníka Julese Trudeaua, kývl. Trudeau se nedávno oženil a do Brazílie se bál odcestovat kvůli hrozbě viru zika.

Nešel do toho úplně „z voleje“. Už několikrát pomáhal jako caddie vítězce 7 podniků kategorie major Juli Inksterové při turnajích v Arizoně. Ovšem olympijské hry jsou na jiné úrovni. „Bylo to skvělé, špičkoví golfisté jdou rychleji, musíte se s nimi držet, čistit hole a vyndávat tu další. Když pomyslím na všechno, co musím dělat, jsem z toho mírně nervózní,“ vykládal Whitney.

Hokejisté a golfisté k sobě mají blízko. Například útočník Dan Quinn, jenž hrál v NHL v 80. a 90. letech, dělá po kariéře caddieho bývalé světové golfové jedničce, Jihoafričanovi Erniemu Elsovi, krátce se objevil také po boku Američana Johna Dalyho. Dceru Wayna Gretzkého si zase vzal za ženu současný 2. hráč světa Dustin Johnson.

Jaké dopadne v Riu partnerství DeLaeta a Whitneyho?

Tagy: golf Olympiáda v Rio de Janeiro

Zdroje: Vlastní,ČTK