Hlaváčková hrála i se zlomeninou! A mlčet už nechce. Hingisová mě trefila schválně, míní

- LOH 2016 autor: knp

Mohla ji připravit o zrak, to vše jen kvůli olympijské medaili. Však také česká tenistka Andrea Hlaváčková po dni odložila původní smířlivou tvář i diplomatické výroky a tvrdě kritizovala Švýcarku s českými kořeny Martinu Hingisovou za to, že jí v pátečním semifinále ženské 4hry při odvracení mečbolu napálila zblízka tenisák do oka. Hlaváčková s Lucií Hradeckou následně souboj o finále proti švýcarské dvojici Timea Bacsinszká, Hingisová prohrály a den nato odešly poraženy i z duelu o bronz.

Andrea Hlaváčková (vlevo) nastoupila s náplastmi přes zasažené místo pod levým okem

Andrea Hlaváčková (vlevo) nastoupila s náplastmi přes zasažené místo pod levým okem,zdroj: Profimedia.cz

K němu Hlaváčková nastoupila navzdory doporučení lékařů, kteří jí na zasaženém místě diagnostikovali zlomeninu podočnicové kosti! Stříbrná medailistka z Londýna sice semifinále po ošetření dohrála, ale potíže nastaly hned po zápasu. Oko jí nateklo a objevil se krevní výron. Lékaři se vylekali. „Jeli jsme okamžitě do vesnice, tam jedna proteinová tyčinka a šup do nemocnice,“ líčila Hlaváčková.

Dlouhých 5 hodin (!) byla v péči doktorů, podstoupila nejrůznější vyšetření včetně rentgenů a CT hlavy. Do 5 do rána ji zkoumali… „Neuvěřitelný servis. Měla jsem velké štěstí, že se mi v oku nic neporanilo,“ konstatovala. Vyhráno ale ještě nemá, po návratu do Česka ji čekají další vyšetření a není vyloučena ani operace.

Přesto Hlaváčková boj o bronz nevzdala, i když doktoři byli proti. „Doporučovali jsme jí, aby nehrála,“ uvedl lékař tenisové výpravy v Riu Vlastimil Voráček. „Říkali, že mi absolutně rozumí, že chci jít hrát a nechali to na mně,“ doplnila Hlaváčková. „Ale měla jsem strach z každého míčku, který proletěl kolem, mohl by to být velký průšvih,“ přiznala.

Ta se mezi zápasy podívala na záznam kritické chvíle v semifinále se Švýcarkami při českém mečbolu. Jejich soupeřky po incidentu skóre otočily a nakonec vyhrály. Hlaváčková dokonce změnila názor na to, že to Hingisová udělala nerada. „Myslela jsem, že šlo o věc, která se v deblu stává. Ale jestli někdo na světě ví, kam mu letí úder, je to Hingisová. Trefila to přímo do mě,“ uvedla otevřeně.

Hingisová mě zklamala, řekla Hlaváčková

Reakce Hingisové ji překvapila. Když si totiž vyžádala čas na ošetření, Čechošvýcarce se to moc nelíbilo. „Nebudu jí to nikdy vyčítat, ale myslím, že by se spíš mohla přijít zeptat, jestli jsem v pohodě. Trochu mě to zklamalo,“ řekla.

Hlaváčková přiznala, že její rozhodnutí hrát bylo možná hloupé. „Hrdá na to nejsem,“ uvedla. „Doktoři jsou od toho, aby se poslouchali. A já to neudělala. Riskla jsem to. Snad budu v pořádku na US Open,“ dodala s vysvětlením, že hrála hlavně kvůli tomu, že neměla žádné bolesti.

Z Ria si tak odveze silný zážitek, ovšem na rozdíl od Londýna tentokrát medaili nezískala. „Na to nikdy nezapomenu. Měli jsme na raketě stříbrnou, nebo zlatou medaili a najednou máme bramboru a tak strašné zranění, že musím domů a možná řešit operaci,“ litovala tenistka. Do Prahy se vydá v pondělí speciálem.

Předbíhat další vývoj péče o své oko nechtěla předjímat. Doktoři ano. „Konzervativní léčení je možné, ale během jednoho týdne se ukáže, jak se to vyvine,“ řekl Voráček. „Mohlo při utkání dojít k infekci, takže má antibiotika, ale i k porušení funkce pohybu oka. Risk to samozřejmě byl,“ konstatoval.

Tagy: české tenistky Olympiáda v Rio de Janeiro

Zdroje: ČTK