Drahá a zavirovaná. Češi nemají o brazilskou olympiádu zájem

- LOH 2016 autor: von

Cestovní kanceláře zlevňují zájezdy na letní olympijské hry do Ria de Janeiro. Reagují tak na malý zájem českých turistů, když vyprodány byly pouze pobyty na zahajovací ceremoniál. Turisty odrazují příliš vysoké ceny, problémy s virem zika i hrozba teroristických útoků.

Turisty nelákají ani rozkopané ulice v Riu, kde se nestíhají dokončit velkolepé stavební plány

Turisty nelákají ani rozkopané ulice v Riu, kde se nestíhají dokončit velkolepé stavební plány,zdroj: Profimedia.cz

"Menší zájem než například o olympiádu v Londýně je způsoben hlavně vyšší cenou balíčku," uvedl mluvčí Čedoku Hynek Špinar.

Podle manažera IBTravel Filipa Dohnálka cestovní kancelář neprodala všechny zájezdy zejména na druhou polovinu her. "Kde nyní můžeme nabídnout slevy na zájezdy v rozmezí 20 až 50 procent," dodal.

Také podle Ladislava Pešky z cestovní kanceláře SLAN tour je poptávka po leteckých zájezdech na olympiádu obecně nižší. "Domnívám se, že to je kombinace negativních zpráv z Ria (zika, odvolání prezidentky, voda v přístavu) a bezpečnostní situace ve světě (teroristické útoky v Paříži, Bruselu, Istanbulu)," uvedl.

Levnější než Peking

Kvůli obavám z viru zika ale klienti podle Dohnálka zájezdy neruší. "Myslím, že se ani nepromítly obavy z viru zika, ale spíš kombinace více faktorů - obecně bezpečnost ve světě, zika, cenově vyšší hladina a politická situace v Brazílii," řekl.

Letenek do Ria je tak v prodeji dost. "Poptávka po letenkách se v meziročním srovnání zvýšila jen nepatrně. Loni jsme od začátku roku do konce června prodali 185 letenek do Ria, letos je to 208 kusů," uvedl ředitel portálu Letuška.cz Josef Trejbal. Ceny letenek v době olympijských her začínají na 30 tisíc korun.

Vstupenek pro české fanoušky by celkem mělo být asi 9000, podobně jako na hrách v roce 2008 v Pekingu. Ceny leteckých zájezdů včetně vstupenek na hry se pohybovaly mezi 70 tisíci až 90 tisíci korunami.

Tagy: Olympiáda v Rio de Janeiro turistika a cestovní ruch

Zdroje: ČTK