DOBA BRONZOVÁ POKRAČUJE! Štěpánek má ve 37 letech s Hradeckou medaili z OH!

AKTUALIZOVÁNO (aktualizováno: 14. 8. 2016 20:42) - LOH 2016 autor: knp

Česká olympijská výprava v Riu se raduje už ze 6. medaile! Popáté je bronzové hodnoty, potřetí je z tenisu. Do sbírky ji přidali Lucie Hradecká a Radek Štěpánek ve smíšené 4hře. Česká dvojice v souboji o 3. místo porazila po výborném výkonu za 73 minut indický pár Sania Mirzaová, Rohan Bopanna 6:1, 7:5.

Vážně máme medaili? Jako by Radek Štěpánek nemohl úspěchu uvěřit

Vážně máme medaili? Jako by Radek Štěpánek nemohl úspěchu uvěřit,zdroj: Profimedia.cz

Pro oba je cenný kov velkou satisfakcí. Štěpánek je ve 37 letech jedním z nejstarších hráčů, kteří se pohybují ve světě profesionálního tenisu, a dnes se stal i jedním z nejstarších českých olympijských medailistů historie. Bronz přirovnal ke 2 triumfům v Davisově poháru. „Je to úplně nejvýš v kariéře se salátovou mísou. Když je tam vlajka a lev, je to pro naši zemi a všechny lidi, je to nejkrásnější a nejhlubší emoce, které jdou zažít,“ řekl od srdce.

O 6 let mladší Hradecká slaví 2. úspěch na hrách po deblovém stříbru s Andreou Hlaváčkovou z Londýna před 4 lety. V Riu s ní útočila na obhajobu, ale nevyšlo jim jak semifinále, tak ani následný duel o 3. místo.

To se však v mixu neopakovalo. Se Štěpánkem hodili za hlavu i včerejší semifinálovou porážku s americkou dvojicí Matteková-Sandsová, Sock a proti 4. nasazenému páru z Indie začali výborně. „Nastoupili jsme na ně jako Orient expres, takticky jsme byli dobře připraveni,“ usmíval se Štěpánek. Se svou parťačkou se skvěle se doplňovali, působili na kurtu soustředěnějším dojmem a po 2 brejcích vedli 5:0. Pak sice při Bopannově servisu nevyužili 2 setboly, ale Hradecká už sadu následně dovedla při svém servisu k výhře.

Hned na startu 2. dějství „daroval“ Bopanna třemi 2chybami českému páru další brejk. Jenže Štěpánek a následně i Hradecká prohráli servis a Indové po výborném forhendu světové deblové jedničky Mirzaové odskočili do vedení 3:1. Bopannovi však nešlo podání a Češi ihned získali ztracený servis zpět.

V 8. hře pak odvrátili brejkbol a v závěru hlavně Štěpánek ukázal, jak moc toužil na sklonku kariéry po olympijské medaili. Za stavu 5:5 při voleji s přispěním pásky zařídil brejk a Hradecká už zápas při svém servisu dotáhla k vítězství. K medaili stačily české dvojici jen 2 výhry, protože v 1. kole jim bez nastoupení vzdal zápas španělský pár Garbiňe Muguruzaová, Rafael Nadal.

To ale vůbec nesnižovalo radost vítězů, tu by zvlášť Štěpánkovi dnes vzalo asi jen máloco na světě. „Nám to zní jako zlato! Máme sice bronz, ale cítíme se úplně zlatě!“ poskakoval radostí. Po odřeknutí účasti Tomáše Berdycha krátce před hrami mu přitom hrozilo, že do Ria vůbec nepojede, neměl v tu chvíli s kým hrát 4hru, přes kterou se na hry dostal. „Je mi sice 37, ale dneska se cítím na 15,“ hopsal dál. „Končit turnaj vítězstvím je docela dobrý, ne?“ smála se Hradecká a Štěpánek dodal podobně vesele: „Já si nestěžuju. Nemám s tím problém!“

Své spoluhráčce děkoval. „Musím smeknout před Luckou, protože co tady v posledních dnech přežila, pokaždé přišla na mix neskutečně pozitivně naladěná a plná sil. Vím, jak je to hrozně těžké, a proto před ní smekám,“ pochválil ji Štěpánek v narážce na její 2 prohrané duely o medaili v ženské 4hře v minulých 2 dnech. „S ním to jinak nejde, je pořád naladěný, takže to bylo v pohodě,“ doplnila Hradecká.

Český tenis si z olympijských kurtů v Riu přiveze 3 bronzové medaile. Vedle Hradecké se Štěpánkem se z ní těší i Šafářová se Strýcovou ve 4hře a Petra Kvitová ve 2hře. Bronz v Brazílii získali také veslař Ondřej Synek a Jiří Prskavec ve vodním slalomu, zlato pak judista Lukáš Krpálek

Tagy: tenis český tenista bronzová medaile Olympiáda v Rio de Janeiro česká výprava do Ria

Zdroje: Vlastní,ČTK