Další průšvih zlobivého gymnasty. Mistr světa celou noc flámoval a jede z OH domů!

- LOH 2016 autor: knp

Dopustil se něčeho, co se absolutně neslučuje s chováním olympionika, jehož čekají závody. Nizozemský gymnasta Yuri van Gelder proflámoval v Riu de Janeiro celou noc a byl z toho důvodu vyhozen z  her. Bývalý mistr světa se přitom kvalifikoval do finále soutěže na kruzích a v pondělí mohl usilovat o medaili.

Nizozemský gymnasta Yuri van Gelder začal slavit příliš brzy

Nizozemský gymnasta Yuri van Gelder začal slavit příliš brzy,zdroj: Profimedia.cz

Nizozemský olympijský výbor byl nekompromisní a problémového 33letého gymnastu, jenž má za sebou i suspendaci za užívání kokainu, z Ria okamžitě poslal domů. „Takové chování je nepřijatelné,“ prohlásil šéf mise Maurits Hendriks. „Ze sportovního hlediska je to katastrofa, ovšem vážně porušil naše hodnoty, konzumoval alkohol. Neměli jsme jinou možnost,“ vysvětlil fanouškům.

Poté, co Van Gelder v sobotu večer úspěšně zvládl kvalifikaci, vyrazil z olympijské vesnice slavit. Jenže to „trochu“ přehnal a vrátil se až ráno. Titul mistra světa má z roku 2005, 3x byl na kruzích i evropským šampionem. Před 7 lety měl pozitivní test na kokain, k jehož užívání se přiznal.

Tagy: alkohol Olympiáda v Rio de Janeiro gymnasta