Další český bronz! Nebyl jsem to úplně já, posteskl si skifař Synek

- LOH 2016 autor: knp

O 3. medaili pro Česko z olympijských her v Riu de Janiero se postaral skifař Ondřej Synek. Nedojel si potřetí v kariéře pod pěti kruhy pro stříbro, které už si nepřál, ale vysněné zlato mu zůstalo rovněž vzdálené. Za svým věčným rivalem Mahém Drysdalem z Nového Zélandu a Chorvatem Damirem Martinem, o výsledku jejichž vyrovnaného souboje rozhodla ve prospěch prvně jmenovaného až cílová kamera, zaostal o necelé 3 vteřiny.

Ondřej Synek získal 3. olympijskou medaili v kariéře

Ondřej Synek získal 3. olympijskou medaili v kariéře,zdroj: Profimedia.cz

Stříbrný medailista z předešlých her v Pekingu a Londýně se po startu dlouho držel na 2. místě za Martinem, ve 3. čtvrtině trati jej však předstihl Drysdale a Synek se už do souboje nejrychlejší dvojice zapojit nedokázal.

A zatímco nejlepší 2 veslaři po příchodu na medailový ceremoniál vesele mávali divákům kolem jezera Rodriga de Freitase, Synek působil poněkud sklesle. Až když hlasatel přečetl jeho jméno jako držitele bronzové medaile ze závodu, uvolněně se usmál.

Ve skrytu duše však 33letý veslař tušil, že zlato z her mu zůstane asi navždy zapovězené. I když vítěznému Drysdalovi je právě o 4 roky víc… „Dneska to nebyl můj den, nebyl jsem to úplně já. S výkonem nemůžu být spokojený. Od začátku jsem musel jet na hraně a pak to bylo znát, ke konci už jsem byl tuhej,“ řekl Synek.

Výsledky:

Muži – skif: 1. Drysdale (N. Zél.) 6:41,34, 2. Martin (Chorv.) stejný čas, 3. Synek (ČR) 6:44,10, 4. Obreno (Belg.) 6:47,42, 5. Ščarbačenja (Běl.) 6:48,78, 6. Fournier (Kuba) 6:55,90.

Kompletní výsledky dne

Na trati ještě věřil, že Chorvata Martina v závěrečné části porazí. „Myslel jsem, že bych ho 200 metrů před cílem mohl dojet, ale pak hodně zrychlil a nakonec to málem vyhrál. Soupeři byli dneska lepší,“ povzdechl si 4násobný mistr světa.

Předešlé cenné kovy pro Česko získali v Riu taktéž bronzový vodní slalomář Jiří Prskavec a zlatý judista Lukáš Krpálek. Minimálně jeden další bronz přibude po večerním duelu 2 českých tenisových ženských deblů o 3. místo, o něž bude hrát na kurtu i Petra Kvitová.

Tagy: skif veslování bronzová medaile Olympiáda v Rio de Janeiro Ondřej Synek česká výprava do Ria